Úvod > Aktivity > Novinky > Novinka

List od lámu Oleho o Hannah

04.04.2007
Hannah nás opustila 1. apríla 2007 o 01:43 stredoeurópskeho času v tom najpôsobivejšom štýle.
01.04.07
Kodaň

Najdrahší študenti a priatelia na celom svete,

Hannah nás opustila 1. apríla 2007 o 01:43 stredoeurópskeho času v tom najpôsobivejšom štýle.

Po piatich mesiacoch choroby, pričom sme tri mesiace vedeli, že choroba je smrteľná, jej posledné hodiny vyjadrili esenciu jej života. Obklopená hŕstkou priateľov, ktorí sa starali o jej liečbu a ošetrovali ju, a pod obrovskou dávkou morfia, sa 15 krát vrátila do svojho tela, z klinickej smrti ho so šklbnutím znovu rozbiehala, aby zistila, či sa ešte dá použiť. Nakoľko rakovina zničila jej mozog a z pľúc sa už stala krvavá kaša, bolo jasné, že to už nie je možné a ja som ju presvedčil, aby ho opustila. S našou Phowou a prvými riadkami priania dosiahnutia Dewačhenu sa vrátila do priestoru, nadčasová a krásna.

Aj keď je jej strata amputáciou a hlbokou ranou, ďakujem Hannah, že tak silne naliehala, aby som bol stále po jej boku. Inšpirovala ma od chvíle, keď sme sa prvýkrát stretli v r. 1951 v lese severne od Kodane, a najmä od októbra 2006 som využíval každý okamih, aby som sa od nej naučil všetko čo som mohol. Dúfam, že niečo z toho budem môcť odovzdať ďalej.

Ako si viete predstaviť, práca pre dokonalosť všetkých pokračuje, dúfam, že sa čoskoro stretneme.

Váš láma Ole Nydahl

P.S. Nakoľko nás svetských buddhistov diamantovej cesty Karma Kagjü sú na celom svete tisícky a zatiaľ nemáme miesto, kde by sme mohli privítať všetkých, uctíme si Hannah keď jej popol umiestníme do stúpy na pahorkoch nášho Svetového centra. J.S. Karmapa toto prianie úplne podporuje. Najlepším darčekom pre Hannah je teraz, aby ste pokračovali vo svojej praxi.Buddha